19 грудня 2013

День Святого Миколая у школі-інтернаті

День Святого Миколая у школі-інтернаті

Понад десяти років триває в нашому місті акція «З долоньки в долоньку», яку започаткувало товариство  «Православна  просвіта» до Дня Святого Миколая.

Традиції благодійництва  за  роки  Радянської влади були втрачені  в нашому  суспільстві. Тому цю акцію можна  з повним правом назвати  діяльністю по відродженню традицій благодійництва в місті святої Єлисавети.

В магазині  «Канцтовари» на вулиці Шевченка, 25 стояла з 19 листопада дивна ялинка, прикрашена  фотографіями малечі. Всі бажаючі  взяти участь в благодійній акції мали змогу обрати фото дитини та  купити  маленьку м'яку іграшку, а продавець складала фото та іграшку до пакетика. Представники товариства  в день свята передавали ці адресні подарунки до рук  дітей. Дякуючи телепрограмі «Ранкова кава» до акції долучається все більше бажаючих.

З ініціативи шкільного самоврядування на чолі з Віктором Ляховим до акції долучилися учні гімназії ім. Т. Шевченка (школа №5). Вони викупили багато іграшок для дітей початкових класів школи-інтернату (для класів, де навчаються діти з послабленим зором).


Цього року до  свята  Миколая учні молодшої школи Кіровоградської школи-інтернату підготували чудову святкову виставу, після якої отримали подарунки від Святого Миколая (іграшки, які були придбані в ході акції  «З долоньки в долоньку»).

Потім представники від учнів школи-інтернату з працівником «Православної просвіти» Світланою Іващенко завітали до «Центру соціально-психологічної реабілітації» - притулку «Надія», де привітали вихованців закладу  і передали їм  подарунки від Святого Миколая (також іграшки, придбані в ході акції «З долоньки в долоньку»).
     
Учні молодших класів школи-інтернату також виявили бажання  зібрати  іграшки для  вихованців  притулку «Надія» (Центру соціально-психологічної реабілітації), які  вони передали до Центру в День Святого Миколая.

Таким чином діти навчаються не тільки отримувати подарунки, але розвивають навички творіння добрих справ.

Акція має назву «З долоньки в долоньку». Символізм цієї назви полягає в тому, що діти мають змогу поділитися теплом своїх сердець, своїх долоньок з іншими  дітьми та людьми. Діти згодом розуміють, що  дарувати, віддавати, ділитись набагато приємніше, ніж, навіть, отримувати подарунки. І цю навичку потрібно  постійно розвивати. Як сад, за яким гарно доглядають, приносить гарний врожай, так  і діти, які виховуються  на добрих справах, стають добрими і милосердними, небайдужими і люблячими.

Хочеться звернутись до дорослих, які працюють з дітьми, до батьків. Шановні дорослі! Не будьте байдужими,  беріть участь в таких акціях, в справах  милосердя! І тоді  ніколи не  зменшиться  в  наших серцях  любов!