Свято Білої Квітки

Історія виникнення акції «Свято Білої Квітки»

Акція «Свято Білої Квітки» проводиться з 2002 року. Члени товариства «Православна просвіта» дізналися, що у дореволюційній Росії з ініціативи царської родини проходила благодійна акція під назвою «Свято Білої Квітки» на користь хворих на туберкульоз, обладнання лікарень для бідних, на ліки для незаможних людей. Відомостей про цей захід було мало, але вирішили спробувати започаткувати його в Кіровограді (Єлисаветграді). Емблемою свята стала лілія, тому що «Православна просвіта» народилася на Благовіщення Пресвятої Богородиці, а сповістив Їй про народження Сина Божого Архангел Гавриїл, який держав в руці гілку білої лілії.

На свято, яке планувалося на першу суботу червня, запрошувалися діти з дитячого будинку, притулку для неповнолітніх, спецшкіл, спецшкіл-інтернатів та інтернатів міста і області.

На території Спасо-Преображенського собору розташовувалися імпровізована сцена та стільці і лавки для глядачів. Священики собору вітали дітей із святом. Потім починався концерт, підготовлений вокальним ансамблем міського Будинку вчителя «Глорія» під керівництвом Тетяни Карпенко. Після концерту діти тут же переглядали виставу обласного театру ляльок, який проводив її на благодійних засадах. В кінці свята всі діти отримували від «Православної просвіти» фрукти та солодощі.

Через деякий час ми дізналися, що «Свято Білої Квітки» відродилося і в Ялті, у Лівадійському палаці, звідки воно і розповсюдилося свого часу по всій країні. Проводили акцію на День Жінок-Мироносиць.

Транспортом, наданим Головою товариства «Православна просвіта» Євгенієм Бахмачем, поїхали взяти участь у благодійній акції і подивитись, як вона проходить в Ялті.

У Лівадійському палаці були розставлені столи, на яких розклали дитячі вироби навчальних закладів, продукти монастирів (випічку, молоко, сметану, сир), продукцію місцевих фірм. Діти підготували концерт. Гроші, зібрані під час акції, були передані на лікування хворих дітей до дитячого туберкульозного санаторію. Ми також взяли участь в акції і зробили свій благодійний внесок. Також ми дізналися, що емблемою Свята Білої Квітки була ромашка. Саме з букетиками ромашок ходили учасники дореволюційної Білої Квітки.

Після приїзду ми вирішили не відмовлятися від звичної форми проведення свята, але додати до нього благодійний ярмарок. Часу для підготовки залишалося мало, та ми вирішили спробувати. Звернулися до Іонійського Свято-Троїцького монастиря у Києві, Богоявленського монастиря у селі Диківка Кіровоградської області, Свято-Єлисаветинського монастиря у Кіровограді, поліграфічної фірми «Імекс ЛТД», піццерії «Старый город», до спеціальних шкіл-інтернатів області, з якими на той час вже були налагоджені зв’язки, до навчальних закладів міста, чесно кажучи, стукали у всі двері. І всі з радістю дали згоду взяти участь у благодійному ярмарку. Ми вирішили, що перший ярмарок «Свята Білої Квітки» буде проводитись на користь гематологічного (онкологічного) відділення обласної дитячої лікарні.

Настав день свята. До того, що ми запрошуємо на концерт та на перегляд вистави театру ляльок, всі вже звикли, тому глядачів було, як завжди, багато. Але всі з подивом роздивлялися столи, що стояли на іншій алеї. На них були вироби дитячих закладів, випічка, література та іконки Іонійського монастиря, література «Імексу ЛТД» та інші товари. Всіх зустрічали маленькі ошатно одягнені дівчатка, які пропонували купити за 1 гривню квітку лілії і закріпити її на одязі. Тут же працювала безпрограшна лотерея, де можна було за 5 гривен виграти якусь літературу, іграшку, або надувну кульку чи листівку.

В усьому відчувалося свято: зі сцени звучала музика, там розважали дітей ведучі з фірми проведення свят «Імпровіза», виступали діти з музичної школи № 1 імені Генріха Нейгауза, гімназії № 9, недільної школи, а дорослі тим часом оглядали ярмаркові столи і робили покупки. Свято проходило з 10 до 13 години. Діти подивилися виставу театру ляльок, отримали солодощі та фрукти, дорослі взяли участь у ярмарку. Продавці перерахували виручені гроші, склали їх у конверти і підписали. Потім передали конверти організаторам свята.

Ми дуже хвилювалися, коли відкривали конверти. Але виявилося, що за три години благодійного ярмарку було зібрано біля 7 тисяч гривен. На ці гроші на замовлення гематологічного відділенні обласної дитячої лікарі їм були придбані оргтехніка та плазмений кондиціонер. З того часу «Свято Білої Квітки» проходить зі святом для дітей і благодійним ярмарком для дорослих.

«Праздник Белого Цветка» - праздник мира и добра


Вот уже четырнадцатый год проводит «Православна просвита» праздник добра и милосердия – благотворительную акцию «Праздник Белого Цветка». В этом году кроме «Православной просвиты» организаторами мероприятия были соборный храм Благовещения Пресвятой Богородицы и ПАО «НПП «Радий»».

Добрая сказка для детей в кафе «СКАЗКА»

Двенадцатый год подряд организация «Православна просвита» проводит в конце мая - начале июня благотворительную акцию «Праздник Белого Цветка».
В этом году соорганизаторами акции были Кировоградский городской центр социальных служб  для семьи, детей и молодёжи и отдел семи Кировоградской епархии.

Субота, 08 червня 2013 00:00

Расцвело добро, преумножилось!

Расцвело добро, преумножилось!

Сегодня, как и много лет подряд, в начале лета Спасо-Преображенский собор собрал на своем дворе детей города и области на традиционный «Праздник Белого Цветка».

С радостью встречали организаторы праздника детей школы-интерната Кировограда, приюта для несовершеннолетних «Надежда», спецшколы №2. Желанными гостями были тут и гости из области: специнтернатов Знаменки и Песчаного Брода.

Субота, 26 травня 2012 00:00

І знову розквітла квітка добра

І знову розквітла квітка добра

Цього року вже вдесяте на початку літа на території Спасо-Преображенського собору проходила благодійна акція «Свято Білої Квітки». Щороку вона проводиться для дітей-інвалідів, дітей-сиріт, дітей із багатодітних та малозабезпечених родин, а також для всіх бажаючих взяти в ній участь. На концерт та виставу лялькового театру запрошуються малюки з притулку для неповнолітніх «Надія», школи-інтернату, дитячого будинку «Барвінок», спецшколи № 2, діти із спецінтернатів та дитячих будинків області.

П'ятниця, 04 червня 2010 00:00

Путешествие в мир добра

Путешествие в мир добра

4 июня 2011 года, проходя мимо Спасо-Преображенского собора, люди обращали внимание на то, что двор собора был что называется переполнен детьми и взрослыми, с деревьев свисали гирлянды разноцветных шариков, все радостно улыбались друг другу. Решили и мы зайти на территорию храмового парка и узнать, что же сегодня так привлекло  сюда горожан и гостей города.