26 травня 2012

І знову розквітла квітка добра

І знову розквітла квітка добра

Цього року вже вдесяте на початку літа на території Спасо-Преображенського собору проходила благодійна акція «Свято Білої Квітки». Щороку вона проводиться для дітей-інвалідів, дітей-сиріт, дітей із багатодітних та малозабезпечених родин, а також для всіх бажаючих взяти в ній участь. На концерт та виставу лялькового театру запрошуються малюки з притулку для неповнолітніх «Надія», школи-інтернату, дитячого будинку «Барвінок», спецшколи № 2, діти із спецінтернатів та дитячих будинків області.

Двір храму зустрічає гостей, вбраний по-святковому: на алеї закріплений великий баннер одного з організаторів заходу — товариства «Православна просвіта», на деревах розвішані різнокольорові кульки, імпровізовану сцену прикрашає ікона найулюбленішого святого дітей — Миколая Чудотворця, альтанка теж вбрана кольоровими кульками, а біля ікони Святого Миколая яскраво виділяється велика десятка, зроблена з яскравих кульок. Саме стільки років уже зустрічають тут дітей міста та області на «Свято Білої Квітки» настоятель Спасо-Преображенського собору протоієрей Петро Сидора та товариство «Православна просвіта».

Звучить молитва «Отче наш…» у виконанні хору Спасо-Преображенського собору, яку підхоплюють всі присутні. Свято розпочинається. З привітальним словом до всіх звертається настоятель Спасо-Преображенського собору протоієрей Петро Сидора.

Потім від імені єпархії виступає керівник прес-центру протоієрей Роман Кондратюк, який передає присутнім благословення владики. Виконавчий директор товариства «Православна просвіта» Антоніна Павловська побажала дітям завжди зустрічати на своєму шляху добрих людей і виховувати в собі почуття милосердя та співчуття до ближніх. Ангеліна Несен — член товариства «Православна просвіта», відповідальний за зв'язки з громадськістю — зачитала подяки найактивнішим учасникам благодійної акції минулих років: насельникам та братії Свято-Троїцького чоловічого Іонинського монастиря міста Києва (настоятель єпископ Іона (Черпанов)), насельникам та братії Єлисаветинського чоловічого монастиря міста Кіровограда (намісник архімандрит Мануїл (Задніпряний)), піццерії «Старый город» (директор Вікторія Конева), працівникам фірми «Імекс ЛТД» (керівник Тамара Саміляк), фірмі «Три Стар» (директор Лариса Суха), приватним підприємцям Олександру та Інні Калічам, колективу обласного академічного театру ляльок (директор Григорій Педько), фірмі святкових послуг «Імпровіза» (керівник Ольга Касьян), керівнику танцювального колективу «Росинка» Галині Чайковській, учням гімназії № 9 (директор Надія Коваленко), учням музичної школи № 1 ім. Г. Нейгауза (директор Євгенія Малявкіна), працівникам фірми «Декор-Сервіс» (керівник Валерія Ташова), редакціям газет «21 канал», «Народне слово», працівникам Обласної державної телерадіокампанії (ОГ ТРК), працівникам фабрики «Зорянка» (директор Володимир Курбатов).

Після урочистої частини обласний театр ляльок показав дітям веселу виставу, а потім на імпровізовану сцену вийшли ведучі концерту — працівники фірми проведення свят «Імпровіза». У концерті, як завжди, брали участь танцюристи з прославленої «Росинки», гімназії № 9, музичної школи №1 ім. Г. Нейгауза. Після веселої концертної програми діти із захватом торкалися руками повітряних кульок, які проносили між рядами ведучі концерту, щоб поділитися з усіма дітьми планети теплом своїх долонь та добротою сердець. Потім всі махали квітами навздогін кулькам, які злетіли високо в небо.

Під час концерту на іншій алеї храмового парку вирував благодійний ярмарок. Свою продукцію пропонували покупцям монастирі та фірми. Поряд розмістилися школярі області, які демонстрували присутнім свої поробки і також пропонували їх на продаж. Гроші, зібрані на благодійному ярмарку, цього року призначалися спецінттернату міста Знам'янка. На них для цього закладу був придбаний ноутбук.

Свято закінчилося врученням солодких подарунків від «Православної просвіти» всім учасникам акції, а Знам'янському спецінтернату були також передані у подарунок речі від виробника «Зорянка» та від приватних підприємців Олександра та Інни Калічів. І учасники, і організатори свята розлучалися з надією зустрітися на «Святі Білої Квітки» наступної весни.