07 квітня 2014

Благі вісті на Благовіщення

Благі вісті на Благовіщення

7 квітня 2014 року, на свято Благовіщення Пресвятої Богородиці, «Православна просвіта» відзначала ще одну значущу подію у своїй історій. Саме на цей день правлячий Архієрей Кіровоградської єпархії Архієпископ Іоасаф намітив освячення хрестів на будівлі храму Благовіщення Пресвятої Богородиці, що будується біля Ангела Охоронця.
О 14 годині на майданчику біля храму зібралися ктитор і меценат храму, що будується, Голова наглядової ради ПАО «НПП «Радій»» Бахмач Євгеній Степанович, Генеральний директор ПАТ «Кіровоградграніт» Кайдаш Юрій Анатолійович, представники РГПТ «Православна просвіта», будівельники, діти навчальних закладів, якими опікується Голова товариства «Православна просвіта» Бахмач Євгеній Степанович, міські жителі, журналісти.  
Від керівництва міста і області в урочистостях взяв участь  Голова Кіровоградської обласної Ради Чорноіваненко Олександр Анатолійович.
З радістю вітали присутні правлячого Архієрея Кіровоградської єпархій Архієпископа Іоасафа, який прибув у супроводі священиків міста. Діти привітали його зі святом і піднесли коровай та букет троянд.
Архієпископ Кіровоградський та Новомиргородський Іоасаф у сослужінні духовенства Кіровограда звершив чин освячення на купольних хрестів для храму на честь Благовіщення Пресвятої Богородиці.


Після чину освячення всі присутні мали виняткову можливість спостерігати за установкою хрестів на златоглаві маківки храму.  Освячені хрести піднімалися та закріплювалися під багатоголосий спів всіх присутніх тропаря «Спаси Господи, люди Твоя…» та «Богородице Дево, радуйся».  На обличчях присутніх сяяли радісні посмішки. Радості додали і три білих голуби, який в момент закріплення головного хреста випустили присутні діти.
А потім Заступник Голови товариства «Православна просвіта» привітав всіх членів товариства з сімнадцятою річницею з дня організації, і в небо піднялися сімнадцять різнокольорових гелієвих кульок. На закінчення свята діти хі школи-інтернату, притулку «Надія», спецшколи №2 та всі діти, які були присутні на урочистостях, отримали солодкі подарунки, а дорослі – комплекти часописів «Благовіст», новий примірник якого «Православна просвіта» випустила до свята. За давньою традицією всіх також пригостили на Благовіщення печеними булочками у вигляді пташок.