Image

Втілення ідей форуму в Кіровограді

“Если я, не вмешиваясь, предоставляю свободу злодею духовно губить и кощунствовать, то я соучаствую в его злодеяниях. Где рaсточеннaя доброта попирaется свирепыми животными (Мф. 7,6), там необходимы гроза, страх, меч и стрaдaние. А не говорить злу ни “да” ни “нет”, значит скaзaть ему “дa”, поэтому прячущийся вовсе не выжидает, a предает, ибо молчанием предaется Бог” (И.Ильин.)

24 липня 2013 року в день пам’яті Святої рівноапостольної княгині Ольги в залі товариства «Православна просвіта» відбулась зустріч з прихожанами храмів Успіння Пресвятої Богородиці та святого преподобного Афанасія Афонського. Темою зустрічі було ознайомлення з матеріалами Міжнародного батьківського форуму, який відбувся в Ялті 11-13 червня 2013 року.

Перед присутніми виступила Світлана Іващенко, учасник форуму, член товариства «Православна просвіта», соціальний педагог Кіровоградської школи-інтернату, багатодітна мати.

Світлана Іващенко розповіла присутнім, людям, яким не байдужі теми морально-духовного спрямування, про роботу батьківських комітетів з різних куточків України, про роботу Всеукраїнського батьківського комітету, про досвід такої роботи в Білорусії, в Росії. Вся робота такого роду ведеться в умовах реальної загрози існуванню традиційної родини, в умовах розбещення підростаючого покоління пропагандою різноманітних сексуальних збочень, сексуального просвітництва, в умовах просування ювенальної юстиції. Було продемонстровано кілька відеоматеріалів про ювенальну юстицію та гендер.

Перед присутніми виступив протоієрей Сергій Ткаченко, який нагадав, що все негативне, про що йшла мова, реально існує і загрожує нашим дітям, руйнує мораль суспільства та саму основу суспільства - сім’ю. І, на цьому акцентував о. Сергій, кожен небайдужий повинен докладати зусилля, аби протидіяти справам пітьми. Це може бути и розповсюдження газети «Батьківський комітет», і виступи на батьківських зборах в школах та дитячих садочках, і розповіді знайомим про серйозність вищеназваних загроз, тощо.

Отець Євгеній Назаренко цікаво розповів про життя та діяльність святої рівноапостольної княгині Ольги, про її внесок в розповсюдження християнства на Русі, про значення виховання в дусі християнства, про зерна християнства, які були посіяні нею в душу онука Володимира, які хоч і через багато років, але дали щедрі сходи, напоумивши князя Володимира прийняти християнство.

Продовженням теми форуму в Ялті був виступ соціального педагога Іващенко Світлани Миколаївни на педагогічній раді в школі-інтернаті. Вона розповіла колегам про питання, що піднімалися на Батьківському Форумі, про шляхи профілактики та подолання небезпеки у вихованні дітей та молоді через засоби масової інформації та різні «просвітницькі» програми.

Товариство «Православна просвіта» планує провести у вересні 2013 року конференцію для педагогів міста, присвячену тематиці батьківського форуму в Ялті. Для того, щоб якомога більше педагогів та батьків дізналось про ті руйнівні процеси, які відбуваються в нашому суспільстві в морально-етичній сфері, для того, щоб навчитись протидіяти негативним явищам, що загрожують не тільки окремо взятим дітям та їх родинам, а і вцілому країні.