Image

Міжнародний батьківський форум

11-13 червня в Ялті відбувся Міжнародний батьківський форум, в ході якого громадські діячі, педагоги та лідери батьківських і про-сімейних організацій України, Росії, Білорусії, Молдови, Придністров’я та інших країн обговорили питання морально-духовного виховання молоді, а також обміну практичним досвідом роботи громадських батьківських і про-сімейних рухів.

Учасники форуму констатували, що, на жаль, в наші дні сім’я як суспільний інститут стикається з серйозними загрозами. Родині загрожує активне руйнування традиційних сімейних цінностей, культури виховання дітей, подружніх і батьківських ролей, пропаганда зниження народжуваності, контрацепції та абортів, розлучень і сексуальної розбещеності, дошлюбних та позашлюбних сексуальних зв’язків, проституції, гомосексуалізму. У цих умовах в різних країнах виникають громадські ініціативи, спрямовані на захист природної сім’ї, шлюбу, основних прав батьків, традиційних сімейних і моральних цінностей.

Однією з головних цілей Міжнародного батьківського форуму був обмін практичним досвідом роботи громадських батьківських рухів України, Росії, Білорусії, Молдови, Придністров’я та інших країн з метою збереження та захисту традиційних сімейних і моральних цінностей у суспільстві. Озвучуючи роботу своїх організацій, учасники Форуму надихали своїми ідеями та досягненнями. На майстер-класах всі разом намагалися знайти вирішення проблем і важких питань.

Унікальність інформації полягала в тому, що такого різноманіття форм діяльності і досвіду роботи громадських організацій практично ніде почерпнути неможливо. Тому було прийнято рішення повторювати такі з’їзди щороку.

По завершенню заходу учасники форуму підписали Меморандум про захист сім’ї та моральності, а також консолідації діяльності батьківських рухів з метою збереження національних сімейних традицій і сім’ї як основи життєдіяльності та розвитку будь-якого суспільства і держави. В Меморандумі говориться, що «основою будь-якого людського суспільства унікальною і незамінною є природна сім’я, заснована на шлюбі між чоловіком і жінкою і спрямована на народження і виховання дітей. Саме в сім’ї подружжя знаходить любов і радість, діти отримують мудрість і досвід, необхідні для майбутнього життя, а суспільство знаходить міцну основу стабільності і процвітання.

Ми переконані, що міжнародне співробітництво і народна дипломатія в цій галузі повинні розвиватися і міцніти, а здорові суспільні сили по всьому світу – підтримувати один одного, захищаючи сім’ю, суспільство і моральність.

Ми усвідомлюємо, що наші країни пов’язані тісними історичними та культурними зв’язками, а у наших народів – спільна доля. Ми об’єднуємо наші зусилля в захисті наших спільних цінностей, насамперед у захисті сім’ї та моральності, і вимагаємо того ж і від наших урядів.

Ми висловлюємо свою підтримку громадським силам Франції та інших країн, які направляють зусилля на захист природної сім’ї і вважаємо гідними ганьби і несумісними з демократією дії уряду Франції, що переслідує тих, хто захищає традиційні сімейні та моральні цінності і обмежує їх свободу слова».

Меморандум буде відправлений від Міжнародного батьківського Форуму Урядам України, Росії, Білорусії, Молдови, Придністров’я та інших країн-учасниць форуму.

Також було прийнято Звернення до членів Парламентської Асамблеї ОБСЄ, в якому говориться: «Учасники Форуму заявляють, що т.з. “Джокьякартські Принципи застосування міжнародно-правових принципів норм про права людини стосовно сексуальної орієнтації та гендерної ідентичності”, що вимагають від держав визнати широке коло спеціальних прав і прерогатив представників т.зв. “Сексуальних меншин”, не засновані на зобов’язуючих нормах міжнародного права. Вони є спробою безпідставно і неправомірно сфабрикувати нові міжнародні норми і нові зобов’язання держав, що ведуть до ущемлення реальних прав громадян, особливо права дітей на сім’ю, що складається з батька і матері, а також прав віруючих, і до порушення обов’язків держав захищати сім’ю і громадську мораль.»

З урахуванням цього учасники Форуму звертаються до членів Парламентської Асамблеї ОБСЄ та закликають їх відхилити проект резолюції SC (13) SI 26 E (Проект Резолюції Парламентської Асамблеї ОБСЄ про визнання Джокьякартських Принципів застосування міжнародно-правових принципів норм про права людини стосовно сексуальної орієнтації та гендерної ідентичності)».

Меморандум і Звернення підписали понад 30 громадських організацій. Збір підписів продовжується, і до підписання цих документів запрошуються всі громадські організації. Також були прийняті інші документи.

Мені випала честь бути учасницею, не побоюся цього слова, грандіозного заходу. Грандіозного за масштабом і значенням. Представники про-сімейних рухів України, Росії, Білорусії, Молдови та Придністров’я зустрілися для обміну досвідом і розвитку співпраці, а також для того, щоб ще раз переконатися, підтвердити один одному, що ми були, є і будемо єдиним народом.

З виступу представника Білорусії я дізналась, що в сусідній країні останнім часом існує культ сім’ї, це є політика держави.

Розмовляючи з людьми з різних країн однією мовою, я відчувала себе так, ніби повернулася додому з далекої подорожі. У спілкуванні не зустрілося жодної нотки відчуження, ні краплі недомовленості, навпаки, панувало повне взаєморозуміння. Думаю, це і є те саме єднання, яке допоможе нам упоратися із загальною загрозою, що нависла над інститутом сім’ї в наших країнах і в усьому світі. Сумно, що найчастіше разом нас збирає біда, але лише пройшовши через горнило випробувань, ми зміцнимося у вірі, станемо сильнішими, кращими.

На форумі в Ялті було спекотно, але не від сонячної спеки, а від безлічі гарячих сердець людей, які приїхали заявити про намір розвивати міжнародне співробітництво та народну дипломатію в інтересах природної сім’ї та батьків з дітьми, захисту традиційних сімейних і моральних цінностей.

Хочеться відзначити, що організація форуму була чудова. Висловлюю величезну подяку організаторам і всім учасникам форуму. Так тримати!


Захід проходив за підтримки:

Верховної Ради АР Крим,

ВГО «Батьківський комітет України»,

Міністерство освіти і науки, молоді та спорту АР Крим,

Сімферопольської і Кримської єпархії УПЦ МП,

Представництва Росспівробітництва на Україні (м. Сімферополь)

 

Світлана Іващенко,

член товариства «Православна просвіта», соціальний педагог Кіровоградської школи-інтернату