Image

Сторінки зростання храму

На розі вулиць Великої Перспективної та Маланюка зростає чудовий храм на честь Благовіщення Пресвятої Богородиці. 21 вересня 2013 року з благословення правлячого архієрея Кіровоградської єпархії Архієпископа Іоасафа у фундамент храму була закладена пам’ятна капсула.

Не зважаючи на те, що храм іще тільки будується, біля нього зібралося чимало городян. Після святкового богослужіння у кафедральному соборі на честь Різдва Пресвятої Богородиці на свято завітали священики храмів міста.

Представники парафії Благовіщення Пресвятої Богородиці та това-риства «Православна просвіта» зустріли почесних гостей – Голову Облдержадміністрації Андрія Ніколаєнка, міського голову Олександра Саінсуса та інших відомих людей міста.

Архієпископа Іоасафа біля самих воріт люб’язно зустрів ктитор храму, Голова наглядової ради «Радія», голова товариства «Православна просвіта» Євгеній Бахмач. Від парафії та «Православної просвіти» владиці були вручені квіти та духмяний коровай.

Правлячий Архієрей Кіровоградської та Новомиргородської єпархії очолив урочистості з нагоди закладання пам’ятної капсули у фундамент храму. Він звернувся до присутніх з вітальним словом і подякував Євгенію Бахмачу за турботу про православних жителів міста. Потім владика надав слово Голові облдержадміністрації Андрію Ніколаєнку. Андрій Ніколаєнко висловив сподівання, що поява православного храму у цьому районі міста сприятиме підвищенню культури населення. Потім до слова запросили міського Голову Олександра Саінсуса.

Він подякував Євгенію Бахмачу за оригінальну архітектурну споруду, яка прикрасила місто. Євгеній Бахмач відзначив, що храм Благовіщення Пресвятої Богородиці зводиться для людей. Адже він стоїть у густонаселеному районі, де проживає багато людей похилого віку і сімей з маленькими дітьми. Цим людям складно відвідувати храми, які знаходяться у інших районах міста. До того ж при храмі планується організувати недільну школу, яка буде слугувати для дітей місцем проведення дозвілля.

Після офіційної частини був відслужений молебень. Особливу красу святу надала участь хору кліриків храмів міста під керівництвом протоієрея Володимира Кашлюка. Після молебна у фундамент храму була вмурована пам’ятна капсула, в якій говорилося, коли, ким і при якому Архієреєві, Голові облдержадміністрації та міському Голові це відбулося. Урочистості закінчилися, і на будівельному майданчику відновилися роботи.

Антоніна Крикуненко