20 грудня 2013

Подорож до білосніжного храму

Подорож до білосніжного храму

Свіжий вітерець грайливо бігає по головам усіх, хто сидить у автобусі. Ми їдемо до жіночого монастиря, що біля села Лебедин у Черкаській області. Уся наша компанія тихенько спілкується між собою, спостерігаючи природні краєвиди за вікном, адже багато хто рідко виходить з власного помешкання.

Супроводжуючий нашу групу, наш духовний наставник організації отець Сергій Ткаченко невпинно молиться на добру путь. Так за бесідами, під ритмічні рухи автобусу ми доїжджаємо до Лебедина, мальовничого та привітного села, яке утопає у зелених садах та милується собою, дивлячись у прохолодні ставки з квітучими ліліями.


Дорога повертає у густий ліс, круте й хоче заплутати усіх паломників, але ми все одно через декілька хвилин вкотре відкриваємо для себе білосніжну красу Свято-Миколаївського жіночого монастиря, який гостинно приймає усіх прочан. Після двогодинної подорожі під сумними хмарами ми входимо на територію монастиря з яскравими сонячними променями, які щосили виштовхують з неба весь сум. Це наше перше диво. Йдемо по доріжках до літнього храму Св. Миколая, де на нас чекає зцілювальна молитва біля мощів Святого Авакума та помазання з негаснуючої лампади над Його ракою. Це неможливо описати! Величні старі ікони храму наче повторюють разом з отцем Сергієм кожне слово молитви за здоров'я хворих дітей та їх батьків, а сонце, яке світить у вікна, сповнює душу надією на майбутнє. Ставимо свічки біля ікон і виходимо на подвір'я. На нас чекають монашки, щоб запросити до трапезної на смачний обід. Так, пригощання було чудовим: борщ з домашнім запашним хлібом, пісний плов зі свіжими помідорами, а на десерт – кавуни, мед, духмяний компот та монастирська випічка. Наші жінки допомагають прибрати та помити посуд, і ми усі разом йдемо слухати цікаві розповіді про непросте життя у стінах обителі. Ще трохи прогулюємось білими стежками й прощаємось з привітними монашками. Тепер наш маршрут веде до другого дива – до цілющих джерел, де ми набираємось сили та наснаги на зворотню дорогу та щиро просимо Святого Миколая, аби допоміг нам зцілитись та повернутись сюди через рік.

Щиро дякуємо нашим добрим друзям товариству "Православна просвіта" та отцю Сергію Ткаченку за незабутні враження від паломницької подорожі до Лебединського Свято-Миколаївського жіночого монастиря. Хай дарує Господь мир та щастя вам і вашим родинам!

Наталя Чущенко,
Кіровоградська обласна громадська організація матерів дітей-інвалідів та інвалідів "Серце матері"

Детальніше в цій категорії: Жити в гармонії з Богом »