Секція археології МАН «СКІФ»

Четвер, 01 серпня 2013 00:00

І знову до витоків історії

І знову до витоків історії

Кіровоградщина багата на історичні пам'ятки. Кожен район Кіровоградської області не обділений цікавими археологічними об'єктами, які потребують подальшого дослідження. Не став винятком і Новоархангельський район, а саме село Небелівка. На території цього села знаходиться винятковий за своїми параметрами та науковою значимістю об'єкт археології – поселення-гігант трипільської культури Небелівка, яке датується серединою 4-го тисячоліття до нової ери та є найбільшим поселенням людей у Давній Європі на той час (площа поселення складає 300 гектарів).

Понеділок, 01 липня 2013 00:00

«Скіф» на розкопках

«Скіф» на розкопках

Археологія... Перше, що спливає на думку, – це загадкові єгипетські піраміди в Гізі, велична Троя на узбережжі Егейського моря, таємничий Стоунхендж в Британії. Ці пам'ятки так далеко від нас. Але, як не дивно, наша Кіровоградщина теж багата цікавими археологічними об'єктами. Лише в 2013 році відбулись археологічні дослідження кургану поблизу с. Новомиколаївка Новгородківського району, чотирьох палеолітичних стоянок поблизу Новомиргорода, трипільського поселення-гіганта поблизу с. Небелівка Новоархангельського району.

Вівторок, 30 квітня 2013 00:00

Загадка з каменями

Загадка з каменями

З цього року учні секції "Археологія" Кіровоградського територіального відділення МАНУМ відкрили новий археологічний експедиційний сезон. На відміну від попередніх років, коли об'єктами досліджень учнів були кургани, трипільські поселення, стоянки кам'яної доби, вперше з лопатою в руках манівці-археологи приступили до вивчення мегалітичної споруди, що за попередніми даними датується добою бронзи (ІІ тис. до н.е.).

Середа, 01 серпня 2012 00:00

Машина часу

Машина часу

Людство з давніх-давен марить подорожами у часі, прагне хоч на мить зазирнути в минуле та майбутнє, аби дізнатись, що було раніше і чого варто очікувати в найближчий час.

П'ятниця, 01 липня 2011 00:00

Пов’язані однією метою

Пов’язані однією метою

Ось вже чотири роки поспіль товариство "Православна Просвіта" сприяє дослідженням творчого колективу школярів та студентів, об'єднаних навколо цікавої науки – археології. Власне все починалося ще 8 років тому, коли на базі невеличкого шкільного кабінету однієї з кіровоградських шкіл почав діяти єдиний в області археологічний гурток.