01 серпня 2013

І знову до витоків історії

І знову до витоків історії

Кіровоградщина багата на історичні пам'ятки. Кожен район Кіровоградської області не обділений цікавими археологічними об'єктами, які потребують подальшого дослідження. Не став винятком і Новоархангельський район, а саме село Небелівка. На території цього села знаходиться винятковий за своїми параметрами та науковою значимістю об'єкт археології – поселення-гігант трипільської культури Небелівка, яке датується серединою 4-го тисячоліття до нової ери та є найбільшим поселенням людей у Давній Європі на той час (площа поселення складає 300 гектарів). Не дивлячись на те, що ця культура несе за собою багато нез'ясованих питань-загадок, вона є однією з найбільш досліджених культур. Цією пам'яткою на території нашої області зацікавилися співробітники Даремського університету та Інституту археології НАН України і згодом почалися дослідження та охоронні розкопки. В цьому році вчені досліджували трипільське житло та велику за розмірами яму, з якої брали глину, щоб його побудувати, також закладали шурфи, щоб визначити стратиграфію (культурні нашарування) об'єкту.


Було знайдено багато цікавих уламків зоо- та антропоморфної пластики (статуетки), також багато доволі унікальних та цікавих речей, наприклад, розвал горщика із зображенням собаки.

В рамках українсько-британського дослідницького проекту "TRIPOLYE MEGA-SITE" вже втретє беруть участь в професійній археологічній експедиції члени археологічного гуртка "СКіФ", які працювали пліч-о-пліч з археологами Британії, України, США, Італії та інших країн. Юні археологи мали можливість не тільки поспілкуватися з носіями англійської мови, а й навчитися багато чого цікавого від досвідчених вчених-археологів з-за кордону.


Катерина ВАТУЛЬОВА
Оксана СЕМЕНЮК

Детальніше в цій категорії: « «Скіф» на розкопках Машина часу »