19 серпня 2013

Полігон лідерів 2013 - просто словосполучення, чи глобальне явище в скаутингу?

Полігон лідерів 2013 - просто словосполучення, чи глобальне явище в скаутингу?

Полігон лідерів. Що це? Що криється в цій загадковості? Словосполучення двох слів? Військового, психологічного, чи математичного? Для декого – так, а для декого – набагато більше. Полігон лідерів – це ціла сторінка скаутингу YMCA України. Причому сторінка великого формату і густо списана шрифтом дрібного кеглю. Вже кілька років поспіль Полігон вінчає собою роботу скаутської спільноти за останній календарний рік. Кожного разу ця спільнота збирається у все нових і нових місцях. 2013 рік став не винятком.


З 12 по 19 серпня у мальовничій місцині поблизу закарпатського села Кваси відбувся самий крутий, самий масштабний, самий скаутський, самий міжнародний табір "Полігон лідерів 2013". Цього разу тренерсько-інструкторський склад сформувався із начальника Андрія Лісоти, програмного директора Олександра Алєксандрова, старшого інструктора Ігоря Семенова та інструкторів Гаріольфа Шенка, Біргіт Шенк, Анатолія Терновського, Олексія Дзіни і Віктора Щербаня. В складі учасників були делегації з Добровеличківки (8 осіб), Кіровограда (5), Антрациту (3), Харкова (3), Луцька (2), Хмельницького (4 учасника, в перспективі майбутній осередок YMCA), Штудгарт (7).

Протягом табору на скаутів чекали веселі ігри, цікаві тренінги і воркшопи, купання в гірській річці Чорна Тиса, природна мінеральна газована вода у безлімітній кількості за 200 метрів від табору, а також багато чого іншого. Кожен день був по своєму цікавим і особливим – майстувалися луки, німецькі паперові ракети і іграшки, плелися браслети і брелки. Крім перебування у таборі були також походи в гори, екскурсії до найближчих екскурсійних об'єктів і міст. Основна концепція табору заключалася в тому, щоб лідери скаутських патрулів отримали можливість максимально проявити свої лідерські якості, що у них дуже добре виходило.

Звичайно, самим кращим випробуванням було сходження на одну з найвищих вершин Українських Карпат – гору Петрос. Її висота 2020 метрів. Похід був складним як в технічній складовій, так і у фізичній, адже треба було подолати 1700 метрів набору висоти і прокрокувати більше 35 кілометрів гірськими стежками і схилами. Варто відмітити, що всі учасники походу гідно витримали це випробування (наймолодшому учаснику з Добровеличківки Владу Пономаренку нещодавно виповнилося 11 років), а інструктори на практиці застосували туристські навички, отримані у минулих скаутських інструкторських походах. По дорозі нам в необмеженій кількості були доступні гірські ягоди чорниці і брусниці, які дуже заважали рухатися по графіку – треба було  наїдатися на рік вперед, запасатися вітамінами.

Екскурсійною програмою були передбачені екскурсії до сіл Кваси і Ясіня, міста Рахова, Карпатського біосферного заповідника, букових пралісів Карпат, Музею екології Карпат, географічного центру Європи, давньої дерев'яної церкви. Також деякі групи під час подорожі відвідали історичний центр Львова, залізничні вузли Помічна і Знам'янка, географічний центр України (ці всі об'єкти відвідала скаутська група з Добровеличківки, яка за дорогу туди і назад здійснила близько 10 пересадок різними видами пасажирського транспорту).

В останній вечір традиційно, як і в усіх таборах YMCA, пройшла свіча, обнімашки пролетіли гучною хвилею по черзі всіх скаутів, на промоклих від сліз анкетах не вміщалися відгуки вдячних учасників табору. Прийшла мить прощання, всі скаути роз'їхалися по своїх осередках втілювати в життя набуті навички табірництва, туризму і виживання. Скаутські краватки одягли 5 нових скаутів YMCA України, хай же ця мить назавжди залишиться в їхніх серцях, і вони гідно несуть це звання по життю.
Наостанок всім бажаю наснаги, більшої активності у загальнодержавних таборах, не забувати своїх наставників і лідерів і бути лідерами життя! Табір відбувся за підтримки громадської організації "Православна просвіта".

Олександр Алєксандров,
скаут-лідер YMCA смт Добровеличківка

Детальніше в цій категорії: « Степовий шлях 2013. Як це було